Úvod » Ostatné

Hodnotenie zimnej prípravy 2014/15

publikované 01.03.2015

Prípravu na jarn časť ročníka 2014/15 sme začali 13.1.2015. Na prvom tréningu sa zúčastnilo 21 hráčov. Aj napriek tomu sme ale tušili, že realita, čo sa týka účasti na tréningoch bude iná, čo sa vlastne aj splnilo, bohužiaľ ale nie len na tréningoch. Tento rok sme zvolili novší model kondičnej prípravy, keď sme utornajšie tréningy v ŠH Hrnčiarovce a piatočné na UT Lokomotíva Trnava doplnili o prvky z Tabaty, Core Tréningu, HIIT, Cross fitu a Coerver tréningu. Na 90% sme zvládli všetko, čo sme si naplánovali a hráči, ktorí absolvovali cel prípravu by mali byť dobre pripravený na jarnú časť. Trochu nelichotivou štatistikou však ostáva, že niektorí hráči z objektívnych, či iných príčin vynechali aj viac ako 50% tréningov. Preborníkom v tejto dochádzkovej disciplíne sa stal Chabreček, ktorý absolvoval menej ako 30% zimnej prípravy. Rozdiel medzi hráčmi, ktorý absolvovali 90-100% tréningový jednotiek a prípravných zápasov a hráčmi, ktorý majú menej ako 50% bol na ihrisku počas generálky badateľný.

V kádri sa udiali počas zimného prestupového obdobia zatiaľ len dve výmeny, do kádra pribudol brankár Babirát, ktorý nahrádza odchádzajúcho Honzu a s Hornými Orešanmi bol vymenený Viktor Stacho za Mira Drozdu. Do mužstva sa po dlhšej odmlke vracia aj Mišo Hrušovský a po skončení hosťovania už nebude pokračovať Ryšavý. Rado Heriban sa z pracovných dôvodov vracia na hosťovanie do Sládkovičova, odkiaľ k nám v lete prestúpil. O príchodoch a odchodoch niektorých hráčov sa ešte stále rokuje (Magdolen, Malacký, Čahoj).

Ako súperov do prípravy na ligu sme si zvolili mužstvá zo 4., 5. a 6. ligy. Tu to tiež s účasťou nebolo vždy úplne ružové, keď sme v mnohých prípadoch mali na lavičke len 1-2 hráčov. Kto bol však zdravý, chcel a mohol si zahral dosýtosti (niekedy aj keď nechcel, či nemohol). Všetky zápasy sa skončili našim víťazstvom, čo je však u nás v príprave bežné, dôležité bude nadviazať na túto sériu aj v majstrovských zápasoch. Celkovo nad prípraavou vládne spokojnosť a už o týždeň sa ukáže ako na tom naozaj sme. Na prvé kolo všetých fanúšikov klubu pozývame do Borského Mikuláša, kde odohráme duel v nedeľu 8.3. so začiatkom o 14:30.

Výsledky prípravných zápasov:

Zápas Výsl. Strelci gólov
Zvončín - Bohdanovce 4 - 2 Zelenský 2, Hrušovský, Drozda
Zvončín - Modranka 3 - 2 Poláček, Jankovič, Sládeček
Zvončín - Majcichov 5 - 0 M. Klenkovič 3, Hrušovský 2
Zvončín - Šoporňa 3 - 2 M. Klenkovič 2, Magdolen
Zvončín - Tešedíkovo 4 - 2 Jankovič 2, M. Klenkovič 2
Zvončín - Siladice 4 - 3 Semanko 2, M. Klenkovič, Sládeček
Zvončín - Zeleneč 8 - 3 Poláček 3, M. Klenkovič 3, Sládeček, Semanko

Celkové skóre prípravy 31 - 14 nám dáva priemerný výsledok 4 - 2. Najlepším strelcom prípravy je M. Klenkovič s 11 gólmi, v gólových prihrávkach exceloval Sládeček, ktorý prihral aj na góly, ktoré vôbec nepadli a najčastejšie trestaným hráčom je R. Klenkovič s dvomi žltými kartami, na chrbát mu však dých Jankovič, ktorý bol raz bez karty vystriedaný rozhodcom.