Úvod » Majstrovské zápasy

TJ Družstevník Veľké Kostoľany - FK Agropo Zvončín

publikované 04.11.2015

TJ Družstevník Veľké Kostoľany - FK Agropo Zvončín (0:0) 0:0

Zostava: J. Babirát 6, M. Zelenský (46´ F. Poláček 5), M. Lalík 5, M. Drozda 6, R. Bron 6, B. Vandák 4, M. Klenkovič 5, M. Brečka (87´ R. Klenkovič N), D. Semanko 6, T. Jankovič (66´ P. Sládeček 5), P. Dolinaj 5.

Náhradníci: A. Kralovič, M. Hrušovský, T. Chabreček.

Chýbali: Ľ. Kopčan (zranenie), T. Ševčík (nebol nominovaný), T. Ekhardt (iné).

Góly: nikto

Karty: 72´ M. Lalík, 84´ B. Vandák, 84´ M. Klenkovič, 90´ R. Bron.

Hodnotenie: V poslednom kole jesennej časti cestovali hráči Zvončína na pôdu Veľkých Kostolian so zámerom udržať sa bodovo čo najbližšie pri už istom víťazovi jesennej časti Spartaku Šaštín-Stráže. Výhra v tomto dueli by dokonca zaručovala minimálne na týždeň pobyt na prvej priečke a s určitosťou druhé miesto po jesennej časti, čo by bolo nové maximum v histórii zvončanského futbalu, Stráže majú totiž ešte dohrávku na domácej pôde k dobru. Keďže sa výhra nekonala Zvončania po remíze figurujú v tabuľke na treťom mieste, ale keďže druhému Hlohovcu odratávaju po sezóne tri body, sú hráči Zvončína prakticky tam kde chceli byť a keď by prezident prižmúril jedno oko mohlo by to na sľub, ktorý dal pred sezónou stačiť.

V samotnom zápase bolo na obidvoch mužstvách vidno, že neradi by v poslednom jesennom kole prehrali. Domáci stavili na pevnú defenzívu so snahou o prechod na súperovu polovicu hlavne nakopávanými loptami. Hostia, od ktorých sa očakávala ofenzívna hra tentokrát hrali na veľa prihrávok, do šírky ihriska a ďaleko od brány domácich. Takže gólová šanca sa v prvom polčase prakticky ani na jednej strane nekonala. V druhom polčase už bolo vidno na hosťoch, že by radi všetky tri body, ale domáca obrana úspešne odolávala aj s prispením útočníkov hostí, keď zo šancí, ktoré si v závere predsa len vypracovali nedokázali streliť vytúžený gól. Šance akú nedotiahol Dolinaj, keď išli hneď štyria hosťujúci hráči na jediného stopéra domácich a volil strelu, ktorá skončila mimo brány, alebo Matúš Klenkovič, namiesto strely, keď sa ocitol sám pred domácou bránou volil prihrávku na obsadeného Sládečka mali skončiť gólom. Deľba bodov aj napriek tomu je asi spravodlivým vyjadrením toho čo sa za 90 minút odohralo na trávniku vo Veľkých Kostoľanoch. Domáci potvrdili, že majú najlepšiu obranu jesene a hostia, síce majú najlepší útok jesene, tentokrát to gólovo nepotvrdili a vyšli strelecky naprázdno.