FK Agropo Zvončín - TJ Nafta Gbely (0:1) 1:4

Zostava: P. Smolek 5, M. Zelenský (53´ R. Klenkovič 6), M. Drozda 5, D. Semanko 8, R. Bron (56´ A. Kraľovič N), Ľ. Kopčan 5, M. Klenkovič 5, P. Zvolenský 5, M. Brečka 5, T. Jankovič (46´ M. Krajčovič 4), P. Dolinaj 4.

Náhradníci: F. Poláček, M. Randys.

Chýbali: T. Ekhardt, T. Ladvenica, T. Ševčík, L. Cuninka, M. Backa, D. Kozmel.

Góly: 79´ D. Semanko (M. Klenkovič).

Karty: 43´ P. Smolek, 48´ M. Klenkovič, 52´ Ľ. Kopčan, 54´ P. Smolek ČK, 86´ M. Klenkovič 2ŽK.

Hodnotenie: Zápas Zvončína s Gbelmi priniesol dva rozdielne polčasy. V prvom jasne dominovali domáci a druhý úplne jednoznačne a aj čo sa týka efektivity hostia.

Vo futbale sa na keby nehrá, ale keby Semankova hlavička v 18.minúte skončila  z pár krokov v sieti a nie na spojnici, keby Jankovič sám pred brankárom nedal malú domov, keby Matúš Klenkovič v nájazde troch na jedného volil namiesto nepresnej strely z uhla prihrávku a najmä keby Dolinaj premenil penaltu mohlo byť všetko inak. Hostia vybadali, že strelci Zvončína nemajú svoj deň a preto sa osmelili pred koncom polčasu na ojedinelý výlet na polovicu domácich a asi ani sami neverili tomu, že dať gól bude také jednoduché. Domáci na polovici zle rozohrali Jankovičom prišla prihrávka do krídla, kde mal byť Zelenský, ale nebol a v šestnástke nikým nekrytý útočník hostí po prihrávke z krídla už nemal problém prekonať domáceho brankára.

Od polčasu sa čakalo, že domáci zmobilizujú sily a otočia nepriaznivý stav. Ale práve naopak iniciatívnejší a hlavne pohyblivejší hostia postupne ovládli hru a keď dezorientovaný Zelenský zhodil  Drozdu, ktorý chcel hlavičkovať pridali hostia gól na 0:2. Následne sa ocitol útočník hostí sam za obranou domácich a následne sa ocitol po faule Smoleka na zemi. Nasledovala červená pre Smoleka a do brány išiel Královič. Ešte sa ani poriadne neohrial na ihrisku a Kopčan sa ho zrejme rozhodol preveriť malou domou ako na tom je. Lenže loptu poslal presne na nohu protihráča a bolo 0:3. A netrvalo dlho a opäť po hrubej chybe, keď ostal v päťke uplne volný hráč súpera bolo 0:4. Domáci pôsobili odovzdaným dojmom a jedine Semanko sa s týmto nechcel zmieriť. Chvíľami to vyzeralo, ako keby hrali Gbely proti Semankovi. Odmenou mu bol gól, ktorým aspoň trochu zmiernil domácu prehru na 1:4, keď ideálne trafil z priameho kopu za faul na Matúša Klenkoviča. No a aby toho nebolo málo, práve spomínaný Matúš Klenkovič uvidel po druhej žltej aj červenú kartu.

Gbelom sa tak podarilo konečne poraziť Zvončín a niektorých domácich "tiežfanúškov" to potešilo asi tak ako Gbelanov. A dokonca sa našiel aj jeden taký, ktorý si od radosti aj konečný výsledok na svetelnej tabuli odfotil do mobilu a zrejme si to dá aj ako pozadie. Zrejme zabudol, že keď on hrával tak takéto výsledky ich zápasov boli úplne bežné, a tabule boli vtedy tak akurát na začiatku a na konci dediny. Neporaziteľnosť zvončanov na domácom ihrisku, ktorá trvala takmer dva roky sa tak skončila.