FK Agropo Zvončín - MFK Vrbové (0:1) 2:1

Zostava: D. Strmenský 9, P. Glasa 9, R. Bron 9, J. Daniš 9, A. Lošonský 10, D. Vyskoč 10, M. Planeta 10, M. Brečka (72´ B. Vandák N), A. Stiller (90´ M. Mihalovic N), M. Zelenský 10, T. Jankovič 9  (66´ J. Rumpel 8).

Náhradníci: P. Smolek, R. Matlák.

Chýbali: D. Čambor, M. Klenkovič, M. Krajčovič, M. Brestovanský.

Góly: 52´ T. Jankovič (M. Zelenský), 53´ M. Planeta (T. Jankovič).

Karty: 65´ R. Bron, 72´ M. Zelenský.

Hodnotenie: V prvom kole pohára nás čakal silný súper, dlhodobo pôsobiaci v štvrtej lige z Vrbového. Do zápasu sme nešli s úmyslom postúpiť za každú cenu, ale pokúsiť sa o to aspoň zabojovať a pokiaľ sa bude dať prekvapiť súpera. Prvoradým cieľom bola príprava na ligu a doľadenie zostavy a formy, čoho sa hráči zhostili veľmi dobre, nakoľko si dobrým výkonom a napokon i konečným výsledkom a celkovým postupom spravili chuť na prvé kolo nového ročníka.

Súper bol fyzicky dobre pripravený a rýchlymi protiútokmi cez krajné vertikály dával riadne zabrať obom krajom našej obrany. Do vyloženej šance sa však vďaka disciplinovane a výborne takticky hrajúcej obrane nedostal. Nespravodlivá rana však prišla po sklze Vykoča, ktorý čisto odohral loptu v pokutovom území a následne cez neho hráč súpera v plnom behu prepadol. Rozhodca po krátkom váhaní nariadil pokutový kop, po ktorom súper išiel do vedenia. Mužstvo sa však nevzdávalo a práve naopak nás to nakoplo k väčšej aktivite, ktorá vyústila do tlaku v závere prvého polčasu. Ešte do polčasu sme mohli vyrovnať, keď Brečkov výborne zahratý priamy kop vyrazil brankár mimo brány.

Do druhej polovice sme išli s chuťou a snahou urobiť ešte niečo s výsledkom a po výkone v prvom polčasu narástlo aj odhodlanie zabojovať o postup. Do druhej polovice sme naskočili hneď aktívne, keď sme súpera zatlačili na 10 minút pred vlastnú bránu. To vyústilo napokon vo dva rýchle góly v 52. a 53. minúte po dobrej spolupráci ofenzívneho tria Jankovič, Zelenský, Planeta. Onedlho mohol tretí gól pridať Glasa, ktorý ale sám pred brankárom trafil len gólmana. Naopak udrel súper, gól však padol z postavenia mimo hry a po vulgárnych urážkach asistenta rozhodcu sa súper dokonca oslabil. To nám však viac uškodilo ako prospelo, nakoľko súper začal hrať aktívnejšie, behavejšie a vrhli všetko do útoku, načo sme chceli zareagovať prestriedaním a zmenou formácie na zabezpečenejšiu od zadu. Po desať minútovom výpadku sme sa dostali opäť do tempa a skóre mohol ešte uzavrieť Stiller, ktorý ustál penaltový súboj v pokutovom území a následné veľmi nebezpečne zakončil. Súpera však opäť zachránil veľmi dobre chytajúci brankár.

Záverom treba hráčom za predvedenú hru a výsledok poďakovať, nakoľko predviedli takticky veľmi vyspelý a disciplinovaný výkon.Plnili to, na čom sme sa dohodli v šatni a bojovali ako kolektív. Z tréningu preniesli do tohto stretnutia výmenu hráčov v krajných vertikálach, veľmi dobrú súčinnosť a ponukovú činnosť stredovej trojice a konečne sme boli v súťažnom stretnutí nebezpeční aj v zakončení.

V druhom kole pohára privítame 14.8. o 17:00 na našej pôde tím z druhej ligy - FC Petržalka.