FK Agropo Zvončín - TJ Slavoj Boleráz (0:1) 1:1, 5:4p

Zostava: D. Strmenský 9, M. Zelenský 7, R. Bron 9, P. Glasa (81´ M. Mihalovic N), A. Lošonský 7, D. Vyskoč (81´ T. Jankovič N), A. Jurovatý 8, M. Klenkovič 7, M. Brečka 7, R. Matlák (62´ M. Brestovanský 7), J. Rumpel (69´ P. Brestovanský 6).

Náhradníci: T. Ševčík, B. Klokner, B. Vandák, E. Balažovič, T. Burian.

Chýbali: nikto.

Góly: 86´ T. Jankovič (M. Brečka).

Karty: 58´ A. Lošonský, 90´ M. Klenkovič.

Hodnotenie: V prvom kole pohára nás čakal náročný súper, ktorý pravidelne hráva o stred tabuľky v štvtrej lige - Boleráz. V tomto ročníku prechádzajú rozsiahlejšou zmenou kádra a už v príprave trpeli na nepresnosť v koncovke. To sa nakoniec potvrdilo aj u nás. Prvý polčas bol herne prakticky celý v réžii súpera, takticky sme však dobre zvládali tlak súpera a hrali sme trpezlivo zo zabezpečenej obrany. Hráči sa dobre zasúvali do obranných blokov a vypĺňali medzery pred pokutovým územím. Keď k tomu pridáme disciplinovanú a obetavú hru v obrane, znamenalo to dosť veľké komplikácie pre súpera presadiť sa priamo z hry. Kde sme však ukázali slabinu a značné rezervy boli opäť štandardné situácie, keď sme nielen súperovi darovali veľa lacných rohových kopov, ale nechali si aj vstreliť z jedného gól. Viac už sa v prvom polčase však neodohralo a tak sa išlo do kabín za stavu 0:1.

Do druhého polčasu sme už naskočili trochu ofenzívnejšie, stále to však bol súper, kto diktoval tempo hry a my sme sa ďalej držali taktického zámeru. Párkrát nás podržala aj šťastena, keď už to vyzeralo na druhý inkasovaný gól, ale dobre zasiahol Strmenský, či konštrukcia brány. K záveru zápasu sme už vsadili všetko na útok, keď sme prešli do ofenzívnejších rozostavení, cez 4-4-2 do 4-3-3. To sa nám v konečnom dôsledku vyplatilo, keď Jankovič 5 minút po vystriedaní vyrovnal skóre, opäť po rohovom kope tesne pred koncom zápasu. Všetko tak záviselo od penaltového rozstrelu.

Penalty sme nezačali vôbec dobre, keď hneď prvú napálil do brvna Brečka. Podržal nás ale Strmenský, ktorý tri pokutové kopy zneškodnil sám a k jednému mu dopomohol súper prekopnutím brány. Nakoniec sme teda aj napriek dvom nepremeneným penaltám, ktoré mohli ukončiť drámu už skôr, zásluhou Brona a Strmenského v druhom kole pohára, kde si zmeriame sily s našim ligovým rivalom Hornou Krupou.