FK Agropo Zvončín - FK Bestrent Horná Krupá (1:1) 2:1

Zostava: D. Strmenský 7, M. Zelenský 7, D. Vyskoč 7, R. Bron 9, A. Lošonský 7, B. Vandák 9, A. Jurovatý 8, M. Klenkovič 9, M. Brečka 6  (89´ B. Klokner N), R. Matlák 7  (90´ P. Brestovanský N), J. Rumpel 8  (83´ E. Balažovič N).

Náhradníci: P. Smolek, M. Mihalovic, N. Habala.

Chýbali: P. Glasa, T. Jankovič, M. Brestovanský, T. Burian.

Góly: 14´ B. Vandák (M. Klenkovič), 66´ M. Klenkovič (J. Rumpel).

Karty: 54´ B. Vandák.

Hodnotenie: V zápase s Hornou Krupou sme očakávali silného súpera a tvrdý súboj o postup. Cez víkend s Holíčom sme síce odohrali náročný zápas, ale výsledkom a celkovým dojmom sme si spravili chuť na pohár. Pohárový zápas sa rozbiehal v opatrnom tempe a one mužstvá sa zo začiatku oťukávali. Bol to súper, kto mal loptu na kopačkách viac a vytváral si prvé náznaky šancí. My sme však išli do zápasu s tým, nechať tvoriť súpera a hrať trpezlivú disciplinovanú hru v obrannej fáze s vyrážaním do rýchlych protiútokov. To nám vyšlo do bodky pri rohovom kope súpera v 14. minúte, keď sme sa na tri prihrávky dostali až do zakončenia a Vandák rutinérsky prehodil brankára. Potom čo sme sa dostali do vedenia sme sa opäť vrátili k našej hre a až na jeden únik a nepresnú koncovku sme súpera pred našou bránou do ničoho nebezpečného nepúšťali. Gól, ktorý sme inkasovali opäť po štandardke súpera ako to je u nás už bežné, by sa dal kľudne považovať za vlastný, keď sa lopta obtrela o hráča na prednej tyči.

Druhý polčas sa hral v podbnom duchu, stále sme pokračovali v disciplinovanej defenzíve avšak s pribúdajúcim časom a únavou súperovej defenzívy sme sa dostávali stále viac k slovu na polovici súpera. V 66. minúte sa podarilo Rumpelovi vybojovať loptu po súbojoch s obranou, posunúť Klenkovičovi a ten neváhal rozhodnúť. Zvyšok zápasu sa hralo zo strany na stranu, ale ani jeden z brankárov už nemal veľa práce. Zápas sa tak skončil výsledkom 2-1 a z postupu sa tentoktát môžeme tešiť my.