Predkolo Slovnaft Cup-u

publikované 26.07.2021

FK Agropo Zvončín - ŠK Blava Jaslovské Bohunice (2:1) 2:2, 4:5p

Zostava: D. Strmenský 8, M. Zelenský 8, P. Glasa 8, A. Lošonský (67´ B. Vandák 7), M. Brestovanský 8, M. Mihalovic (60´ N. Habala 7), D. Vyskoč 8, M. Brečka 8, A. Jurovatý 8, J. Rumpel (45´ B. Klokner 7), M. Mišo (90´ B. Gálus N).

Náhradníci: S. Ryšavý, E. Balažovič.

Chýbali: L. Lukáč, M. Planeta, F. Hmam.

Góly: 17´ J. Rumpel (M. Brečka), 30´ M. Brestovanský (P. Glasa).

Karty: nikto.

Hodnotenie: Na úvod sezóny nás ako generálka pred ligou a zároveň prvý súťažný zápas ročníka čakal kvalitný súper pravidelne bojujúci o najvyššie priečky 4.ligy. Už pre zápasom nám bolo jasné, že sa nám nepordarí skompletizovať niektoré prestupy a rovnako budú chýbať dovolenkujúci hráči. Zápas sa však začal opatrne z oboch strán. Po prvom oťukávaní sme sa v 17. minúty dostali do prvej brejkovej situácie, ktoré sme hneď využili a išli sme tak do tesného vedenia pomerne skoro. Súper bol viac na lopte, my sme však trpezlivo vyčkávali na chybu a možnosť pre vyrazenie do rýchleho protiútoku. Tá aj prišla a krátko po prvom góle sme mohli pridať ďalši po prečíslení 2 na 1, keď Jurovatý dobre unikol ihneď po zisku lopty a dobre mu skeundoval Mišo. Prvý menovaný zobral situáciu na seba avšak nepodarilo sa mu jú gólovo zakončiť. V 20 minúte sme naopak po zlej komunikácii nepokryli ľavú stranu a súper sa tak dostal do krídelného priestoru pre finálnu prihrávku, čo využil prudkou loptou na zadnú tyč, kde bol pripravený strelec vyrovnávajúceho gólu. Po inkasovanom góle sme však neklesali na duchu a hrali ďalej svoju hru podľa taktických pokynov, ktoré sme si povedali pred zápasom. V 30. minúte sme to boli opäť my, kto išiel do vedenia, keď po nacvičenom signále po rohovom kope dorážal loptu Brestovanský. Do prestávky si súper ešte vytvoril tlak, do vyloženej šance sme ich však nepustili.

Cez prestávku sme museli nútene striedať zraneného Rumpela, čo sa ukázalu na našej útočnej fáze a organizácii hry v druhej časti. Prakticky hneď na začiatku sme si nechali streliť vyrovnávajúci gól, keď chcel Brestovanský hrať viac konštruktívne, než bolo v danej situácii potrebné a súper toto zaváhanie využil na druhé vyrovnanie stavu. Nasledovalo ďalšie nútené striedanie Lošonského, ktorý sa necítil dobre po očkovaní a s tým spojené preskupenie radov. To pomohlo súperovi, ktorý si vyše hodine hry začal vytvárať vyložené šance. Jednu stopercentnú zlikvidoval už štandardne dobre chytajúci Strmenský, druhá skončila na konštrukcii brány. Súper bol veľmi nebezpečný aj zo štandardných situácií, tie sme však tentoraz aj s potrebnou dávkou šťastia upratali všetky do bezpečia. Tesne pred koncom sa do 100% príležitosti rozhodnúť dostal ešte Mišo, keď po Vandákovom nábehu do krajnej vertikály a diagonálnej prihrávke za obranu bol už prakticky sám zoči-voči brankárovi. V situáci, kedy si väčšinou býva istý, tentokrát však zlyhal a tak sa išlo do penaltového rozstrelu. Tu mali tentokrát viac šťastia hostia a naša púť pohárom sa v tejto sezóne teda končí už v predkole.

Po výraznom prebudovaní a obnovení kádra však musím konštatovať, že s prevedenou hrou a taktickým výkonom som spokojný. Aj kvôli chýbajúcim hráčom sme museli zvoliť trochu inú taktiku a herný systém, než načo sme zvyknutý a tento risk nám vyšiel veľmi dobre. Hráči plnili pokyny z prípravy - veľmi dobre presúvali postavenie za ťažiskom hry, prepínali z obranných postavení v blokoch do rýchlych protiútokov a prečíslení v trojici až štvorici útočiacich hráčov. Mužstvo je ešte stále pomerne mladé a posili tiež priniesli skôr mladícku dravosť, než skúsenosti, ale úroven tecnickej a taktickej vyspelosti jednotlivcov je na dobrej úrovni. Nová liga nám teda ukáže ako sme sa generačnou výmenou posunuli a aké výzvy nás čakajú v tomto roku.