FK Agropo Zvončín - FC Jelka (3:0) 3:0

Zostava: D. Strmenský (90´ D. Bujzaš N), L. Lukáč (67´ K. Banič 8), P. Glasa 10, M. Zelenský 8, A. Lošonský 9, D. Vyskoč 7, M. Mišo (54´ B. Gálsu 7)A. Jurovatý 8M. Brečka 8, E. Balažovič (90´ A. Turcár N), F. Hmam (62´ M. Brestovanský 7).

Náhradníci: nikto.

Chýbali: S. Ryšavý, E. Babirát, B. Vandák, D. Kramár, J. Rumpel, M. Mihalovic, B. Klokner, S. Kukučka.

Góly: 3´ A. Jurovatý (M. Mišo), 5´ E. Balažovič (F. Hmam), 12´ M. Mišo (M. Brečka).

Karty: nikto.

Hodnotenie: V zápase 24.kola sme sa vrátili na domácu pôdu, kde sme privítali mužstvo s aktuálne najlepším útokom v lige - FC Jelka. Čakali sme, že súper bude hrať otvorený útočný futbal podobne ako tomu bolo na ich štadióne. Chceli sme preto začať zo zabezpečenej obrany a čo najdlhšie držať útočníkov hostí v bezpečnej vzdialenosti od našej brány. Úvod nám vyššiel výborne, keď sme prakticky do 20. minúty rozhodli o konečnom výsledku. Tak ako sme mi doplatili na rýchle protiútoky cez krajné vertikály v úvode zápasu prvej polsezóny v Jelke, tak sme tentokrát využili tieto priestory my a doplatil nato súper. Hneď v tretej minúte unikol obrancom Mišo a do samostatného úniku poslal Jurovatého, ktorý obišiel brankára. Dve minúty nato sa na opačenej strane preštrikoval obranou hostí Hmam a finálnou prihrávkou našiel v pokutovom území voľného Balažoviča, ktorý poľahky zasunul do odkrytej brány. Skóre zápasu uzavrel v 12.minúte Mišo, keď si uprostred pokutového územia prebral finálnu prihrávku Brečku a popod padajúceho brankára upravil skóre na 3-0. Zdramatizovanie mohlo prísť zo strany hostí v 18.minúte, keď bola po kontakte v našom pokutovom území pískaná dosť prísna penalta. Ani túto príležitosť však hostia nevyužili, keď nastrelili konštrukciu brány. Následne sa ešte do samostatného úniku dostal po vysunutí Brečkom Jurovatý, v 100% šanci však zlyhal. Do prestávky ešte oba tímy nastrelili konštrukciu, keď najprv hostia opečiatkovali opäť žrď Strmenského brány a o chvíľu nato Brečka z priameho kopu nastrelili spojnicu tyčí. Do kabín sa po značne nervóznej poslednej desaťminútovke išlo napokon za stavu 3-0 v náš prospech.

Do druhého polčasu sme išli s defenzívnejšim rozostavením a taktickým zámerom upokojiť hru a kontrolovať priebeh. Súper mal tým pádom viac loptu na svojich kopačkách a my sme skôr vyčkávali na chybu pri rozohrávke. Zámer nám vychádzal, keď až na jedno nastrelenie brvna a jeden samostatný nájazd, ktorý dobre vyriešil pozorný Strmenský, súper výrazne neohrozil našu bránu. My sme tiež už hrali zatiahnutí v obrannej ulite a snažili sme sa vyrážať do rýchlych protiútokov. Veľmi aktívne to vychádzalo hlavne po našej ľavej strane, kde agilného Balažoviča výdatne podporoval Lošonský, ktorému sa dokonca podarilo prekonať brankára, ale napokon nastrelil len vzdialenejšiu tyč odkrytej brány. Do úniku 1 na 1 sa dostal ešte tesne pred záverom Jurovatý, ktorý namiesto kľučky na brankára volil tentokrát zakončenie, to však nedopadlo podľa jeho predstáv.

K už stabilne výborne fungujúcej defenzíve, ktorá s výnimkou výbuchu s Veľkým Blahovom, inkasovala len 6 gólov v 7 zápasoch, sa tentokrát pridal aj útok s veľmi vysokou efektivitou, čím dostala psychyka ofenzívne hrajúceho súpera riadne zabrať. Jednoznačné víťazstvo s takto kvalitným súperom je pre nás oveľa cennejšie pri pohľade na zostavu, keď sme museli kvôli viacerým absenciám využiť mnohých dorastencov a priemerný vek všetkých hráčov, ktorí do zápasu s Jelkou naskočili bol tak len niečo málo cez 21 rokov. V ďalších kolách by nás mal čakať papierovo ľahšie zápasy a preto bude hlavnou snahou natiahnuť šnúru neporazitolnosti a možno aj bez inkasovania gólu na čo najväčší časový interval.